9010 Pracownia Architektury

Katarzyna Jankowska

NIP 9570992173

 

ul. Cytrowa 18

80-298 Gdańsk

-

Osiedle Muzyczne koło IKEA 

 

Trójmiasto

 

         

 

W celu umówienia spotkania zapraszam do kontaktu telefonicznego lub maillowego:

 

Kasia +48 668 337 371

pracownia@9010studio.pl

aprojektoanie-wnetrz-gdansk-trojmiasto-katarzyna-jankowska-architekt
9010 studio katarzyna jankowska gdańsk
9010 studio katarzyna jankowska gdańsk
home staging trójmiasto
projektowanie wnętrz gdańsk
9010 studio architektura wnętrz

Imię:

Twój e-mail:

Treść wiadomości, pytania do wyceny:

potwierdzam, że znam oraz akceptuję treść polityki prywatności

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Jesteś zainteresowany (-a) ofertą? Napisz:

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, potrzebujesz wyceny, masz dodatkowe pytania, nie wiesz, jaki plan współpracy wybrać, czekam na wiadomość. Odpowiem najszybciej, jak to możliwe.

+48 668 337 371

pracownia@9010studio.pl

REALIZACJA 9010STUDIO. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. POLITYKA PRYWATNOŚCI

9010 studio projektowanie wnętrz home staging fotografia wnetrz
instagram 9010 studio
pinterest 9010 studio

Kasia +48 668 337 371

pracownia@9010studio.pl

instagram 9010 studio
pinterest 9010 studio
9010 studio wnętrza home staging fotografia wnętrz
architektura aranżacja wnętrz trójmiasto

Projekt wnętrza krok po kroku. Etapy prac

08 sierpnia 2022

Ile pracy musi wykonać architekt nad projektem wnętrza? Co właściwie mu zlecam i za co finalnie płacę? Dlaczego to tyle kosztuje? Zamówienie projektu wnętrz przebiec w wielu modelach współpracy. Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb Klienta: jak projekt ma mu pomóc w realizacji remontu i wykończenia mieszkania. Poniżej wskazuję fazy współpracy z Klientem: od momentu rozmowy wstępnej, aż po realizację pod klucz. Klient nie musi zamawiać projektu kompleksowego - może w jego przypadku zakończenie współpracy z architektem na projekcie koncepcyjnym lub wykonawczym będzie najbardziej interesującym rozwiązaniem. Jeśli zaś Klient chce kompleksowo zlecić projekt wnętrz z nadzorem i realizacją pod klucz, mieć wolną głowę i w praktyce nie zajmować się przebiegiem procesu projektowego ani gasić pożarów podczas procesu realizacji, umożliwiamy to.

Jakiego projektu wnętrz potrzebuję

1. Faza 1 - projekt koncepcyjny. Z czego się składa projekt koncepcyjny aranżacji wnętrz?

 

Czego potrzebuje Klient? Co lubi, a czego nie? Na start prac przesyłamy Klientowi krótką ankietę dotyczącą tego, jakie są przyzwyczajenia i oczekiwania domowników od nowego wnętrza: co lubimy, co w obecnej przestrzeni nas irytuje, czego nam brakuje,  jaki mamy tryb życia, czy potrzebujemy dużo miejsca na przechowywanie i magazynowanie, a może mamy sporo np. sportowego sprzętu wielkogabarytowego, który gdzieś też musi się podziać. Ankieta jest najlepszym startem współpracy, ponieważ dzięki niej lepiej poznajemy to, czego naprawdę Klienci potrzebują i zarazem czego oczekują od projektu. 

 

Określenie budżetu na realizację projektu. Potrzebujemy od Klienta określenia przewidzianego (w widełkach) budżetu na zakup mebli, elementów wyposażenia, materiałów wykończeniowych typu podłoga, płytki, okładziny ścienne: najlepiej ustalić widełki, w jakich możemy się poruszać jeszcze przed rozpoczęciem prac projektowych. Zaoszczędzi to czas - od razu będę miała na uwadze, proponując rozwiązania, w jakich kwotach możemy się mieścić. Aby projekt, który  proponuję Klientom, był w zasięgu wykonalności i opłacalności.

 

Stylistyka - muszę się dowiedzieć, jakie wnętrza podobają się Klientom, jakie na pewno nie. Jeśli domownicy nie do końca wiedzą, jaki styl im się podoba, jestem po to, by pomóc i przedstawić kilka rozwiązań. Finalnie wybieramy takie, które będzie "klimatem", jaki będziemy chcieli uzyskać w mieszkaniu.

 

Rzut funkcjonalny - pierwsze propozycje aranżacji wnętrza. Przedstawia układ ścian z umeblowaniem - podział mieszkania na funkcje. Przygotowany jest zwykle w dwóch, trzech wariantach. Finalnie wybieramy jeden, najlepszy układ, ewentualnie tworzymy ostateczny wariant, czasem zmiksowany na podstawie wcześniej przedstawionych układów.

 

Model 3D: wizualizacje, animacje 3D koncepcji: będą częścią opracowanej przeze mnie dokumentacji. Pozwalają najlepiej pokazać, jak będzie wyglądać mieszkanie po zastosowaniu zmian projektowych. Niewiele osób jest sobie w stanie wyobrazić przestrzennie pewne rozwiązania, dlatego takie materiały poglądowe łatwiej przedstawiają to, czego możemy oczekiwać po realizacji.

 

 

 

 

 

2. Faza 2 - projekt wykonawczy. Z czego się składa projekt wykonawczy aranżacji wnętrz?

 

Słowo wstępu: najlepiej rozpocząć tę fazę prac wtedy, kiedy już możliwe będzie wejście na budowę i dokonanie pomiaru - inwentaryzacji nieruchomości - nawet w stanie surowym. Rzeczywistość boleśnie weryfikuje wymiary: to, co dziś moglibyśmy założyć w projektach koncepcyjnych od dewelopera, lub  w dokumentacji nieruchomości sprzed lat, może zostać mocno zmodyfikowane w trakcie realizacji budynku (lokalizacja kominów, ich wymiary, przesunięcia ścian, przeróbki poprzednich właścicieli na własną rękę). Te elementy mają duży wpływ na aranżację wnętrz: szczególnie projekt kuchni, łazienki, elementów do zabudowy.

 

Rysunki na budowę. Projekt wykonawczy. Tutaj po mojej stronie jest dużo pracy do wykonania. Rozwiązania z projektu koncepcyjnego przenoszę na szczegółową dokumentację dla wykonawców, którzy będą realizowali projekt. Oprócz rzutów z dyspozycjami dla branży budowlanej, elektrycznej, wod-kan, opracowuję rysunki takie jak rzut sufitu z dokładną lokalizacją punktów oświetleniowych, schemat podłóg (materiały, ich łączenie); rozmieszczenie listew przypodłogowych, rzuty wszystkich pomieszczeń z umeblowaniem i sprzętami RTV/AGD z wymiarowaniem do przyłączy, rozrys płytek podłogowych i ściennych, wymiarowanie rozmieszczenia półek, szafek podwieszanych i wiele innych.

 

Każda ściana w projekcie jest rozrysowana i zwymiarowana, z uwzględnieniem wszystkich elementów na niej/ w jej sąsiedztwie się znajdujących. Jeśli zdecydujemy się na meble na wymiar/ do zabudowy: opracowuję koncepcyjne rysunki dla wykonawców do wyceny.

 

Całą dokumentację przekazuję w formie elektronicznej (standardowy format rysunków to A4/ A3, aby nie komplikować spraw związanych z wydrukiem dokumentacji), na prośbę Klienta mogę zlecić druk książki projektowej na budowę: w trzech egzemplarzach wersji papierowej - jeden dla Klienta, drugi na budowę, trzeci zostaje u mnie. 

 

Przykładowy projekt wykonawczy kuchni

 

 

3. Faza 3 - Zestawienia. Specyfikacja materiałowa z linkami do zakupu.

 

Zestawienia. Listy zakupowe. Z realizacją projektu łączą się zestawienia, czyli spis wszystkich materiałów wykończeniowych użytych w projekcie, wraz z ilością, ceną brutto, nazwą artykułu, nazwą sklepu, linkiem do zakupu:

 - zestawienia materiałów wykończeniowych typu podłogi, posadzki, ściany, sufity 

 - zestawienie oświetlenia: oprawy sufitowe, zwieszane, ścienne, podtynkowe, natynkowe, lampy wolnostojące - trochę tego jest :)

 - zestawienie urządzeń elektrotechnicznych (gniazda, łączniki, lokalizacja termostatów, centrali i podobny osprzęt)

 - zestawienie sprzętów RTV, AGD - propozycje sprzętowe (tutaj głównie chodzi o uwzględnienie gabarytów takich elementów, uwzględnienie sposobu ich montażu (jeśli są np. podwieszane), uwzględnienie sposobu prowadzenia instalacji do nich (np. przewidywanie i zaplanowanie ukrycia kabli podtynkowo)

 - zestawienie urządzeń sanitarnych - tzw. biały montaż, zatem są to umywalki, wanny, prysznice, baterie, zlewy i podobny osprzęt łazienkowy

 - zestawienie mebli gotowych do zakupu, dostępnych w sklepach, od elementów takich jak sofy, stoły, łóżka, krzesła, biurka (nie mam nic przeciwko zastosowaniu gotowych rozwiązań modułowych, typu kuchnie, garderoby ze sklepów sieciowych - mam sprawdzone polecone modele, które przez lata godnie pełnią swoją funkcję)

 - zestawienie mebli projektowanych i szkice koncepcyjne z wymiarami i wskazaniem kolorystyki wykończeniowej/materiałów dla wykonawcy: w przypadku, jeśli w projekcie wypracujemy takie rozwiązanie, które okaże się być korzystniejsze, niż gotowe meble modułowe. 

 

Tabelę z zestawieniami przekazuję w formacie Excel: łatwo na niej trzymać budżet na zakup elementów, oznaczać elementy już zakupione/ do zakupienia w pierwszej kolejności/wprowadzić zamienniki, jeśli elementy nie byłby by dostępne na stanie u producenta w momencie chęci zakupu.

 

Zestawienia liczą średnio około 16 arkuszy A4 - ile to pracy, szukania, dopasowań!

 

 

 

4. Faza 4 - realizacja. Nadzór autorski lub nadzór inwestorski.

 

Przychodzi najbardziej stresujący czas dla Klienta - realizacja. Nasza współpraca może zakończyć się na opracowaniu projektu koncepcyjnego i wykonawczego, a organizację remontu, ekip Klient może przeprowadzić sam - ma do tego rzetelnie przygotowane materiały. Dużym powodzeniem cieszy się usługa nadzoru autorskiego lub inwestorskiego - jestem po to, aby zdjąć znakomitą część ciężaru z głowy Klienta i wspomóc organizację całego procesu wykończenia mieszkania. 

 

Współpracuję ze sprawdzonymi ekipami wykończeniowymi na terenie Trójmiasta. Ekipa wykończeniowa składa się z elektryka, hydraulika, glazurnika - pełen pakiet. Dodatkowo mam poleconego stolarza, szklarza. 

 

Nadzór autorski: pakiet projekt koncepcyjny + projekt wykonawczy + nadzór autorski / do 3 wizyt na budowie + rozmowa wstępna z ekipą: szczegółowe omówienie projektu.

Nadzór autorski obejmuje kontrolę prac wykończeniowych na budowie - zgodność przeprowadzania prac z projektem, wstępna rozmowa i omówienie projektu z generalnym wykonawcą. Nadzór autorski obejmuje do trzech wizyt nadzorczych na budowie.

 

Nadzór inwestorski: koszt do ustalenia indywidualnie, zależny od lokalizacji nieruchomości, jej stanu (rynek wtórny/pierwotny), ilości zmian względem stanu istniejącego, metrażu nieruchomości, wreszcie zakresu prac: w jakim stopniu Klient życzy sobie, abym na siebie przejęła ciężar odpowiedzialności związanej z całą logistyką przeprowadzenia realizacji.

 

Nadzór inwestorski organizuje cały proces realizacji poprzez:

- opracowanie przedmiaru dla ekip wykonawczych 

- opracowanie zapytań ofertowych dla ekip, kontakt z nimi, doprowadzenie do podpisania umowy na wykonanie prac pomiędzy Klientem a wykonawcami;

- opracowanie harmonogramu zamówień wszystkich elementów wyposażenia wnętrz: od podłóg, ścian, drzwi, przez zamówienie zabudów, po zamówienia wszystkich innych elementów wyposażenia wnętrz, ujętych we wcześniej opracowanych zestawieniach. Kolejność wykonywania zamówień, przewidzenie miejsca na ich magazynowanie podczas trwania prac na budowie, uwzględnienie czasu oczekiwania na dostawę produktów - wszystkie te elementy są ujęte w harmonogramie prac. Kontrolujemy wszystkie procesy.

- nielimitowane konsultacje: telefony od wykonawców, wyjazdy na budowę, telefony od dostawców, organizacja zamówień, wskazanie zamienników do projektu, jeśli któreś z wcześniej wskazanych w zestawieniach elementów zostałyby wycofane z produkcji / niedostępne, co niestety dość często się zdarza

- koordynacja prac ekip: kiedy wchodzi glazurnik, kiedy stolarz, kiedy szklarz

- stałe raportowanie z przebiegu prac: co tydzień wiadomość mailowa z opisem, co się dzieje, jaki jest status prac, na co czekamy, co zostało zakończone, gdzie jest pożar, który należy ugasić.

 

 

 

5. Faza 5 - tak zwany "Install day", czyli doposażenie mieszkania pod klucz. Po łyżeczkę, świecznik i serwetkę.

 

Mamy już zakończone prace wykończeniowe: podłogi, drzwi, ściany, zabudowy stolarskie, zabudowy na ścianach, punkty oświetleniowe, wszystko jest gotowe. Dodatkowo oferujemy usługi:

 

- wykonanie zakupów za Klienta,

- montaż mebli i drobnych elementów wyposażenia wnętrz,

- sprzątanie po remoncie,

- dbanie o takie elementy jak wieszanie zasłon, rozmieszczenie dywanów, stylizację nieruchomości w elementy dekoracyjne uzupełniające stylistykę zaprojektowanego wnętrza. 

 

Install day obejmuje dobór dodatków czyli wszystkich ruchomych elementów wnętrza – ruchome typu pledy, plakaty, ramki, dekoracje, zasłony, materace, tekstylia, donice i podobne. Możemy na życzenie Klienta zorganizować zakup wszystkich tych elementów, a nawet w pełni wyposażyć kuchnię i łazienkę do zamieszkania (sztućce, garnki, patelnie, dozowniki do mycia naczyń, kosze na śmieci, deski: kompletne wyposażenie kuchni i łazienki).

 

 

ZOBACZ REALIZACJE

CZYTAJ WIĘCEJ

08 sierpnia 2022
Ile pracy musi wykonać architekt nad projektem wnętrza? Co właściwie mu zlecam i za co finalnie płacę? Dlaczego to tyle kosztuje? Zamówienie projektu wnętrz przebiec w wielu modelach współpracy. Tak
10 września 2020
  § 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej https://9010studio.pl/ jest Katarzyna Jankowska wykonujący/a działalność gospodarczą pod firmą 9010 Pracownia Architektury Katarzyna Jankowska, adres siedziby: ul. Cytrowa